Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Dinamo Minsk 1 Drew With Anorthosis 1
|
1st Qualifying Round |
Dinamo Minsk |
2 - 1 |
Levadia Tallinn 1 Defeated Dinamo Tbilisi 0
|
1st Qualifying Round |
Dinamo Tbilisi |
1 - 2 |
Kairat Almaty 2 Defeated Artmedia 0
|
1st Qualifying Round |
Kairat Almaty
|
1 - 2 |
Neftchi 2 Defeated Hafnarfjordur 0
|
1st Qualifying Round |
Neftchi
|
2 - 1 |
Rabotnicki 6 Defeated Skonto 0
|
1st Qualifying Round |
Rabotnicki
|
1 - 2 |
Sliema 1 Lost To Sheriff 4
|
1st Qualifying Round |
Sliema |
2 - 1 |
HB Torshaven 2 Lost To Kaunas 4
|
1st Qualifying Round |
HB Torshaven |
2 - 1 |
Haka 1 Defeated Pyunik 0
|
1st Qualifying Round |
Haka
|
2 - 1 |
Nova Gorica 2 Defeated Tirana 0
|
1st Qualifying Round |
Nova Gorica
|
2 - 1 |
Dudelange 0 Lost To Zrinjski 1
|
1st Qualifying Round |
Dudelange |
2 - 1 |
Glentoran 1 Lost To Shelbourne 2
|
1st Qualifying Round |
Shelbourne
|
1 - 2 |
Liverpool 3 Defeated TNS 0
|
1st Qualifying Round |
Liverpool
|
3 - 0 |
Dinamo Tbilisi 2 Defeated Levadia Tallinn 0
|
1st Qualifying Round |
Dinamo Tbilisi
|
2 - 1 |
Artmedia 4 Defeated Kairat Almaty 1
|
1st Qualifying Round |
Artmedia
|
2 - 1 |
Hafnarfjordur 1 Lost To Neftchi 2
|
1st Qualifying Round |
Hafnarfjordur |
2 - 1 |
Skonto 1 Defeated Rabotnicki 0
|
1st Qualifying Round |
Rabotnicki |
1 - 2 |
Anorthosis 1 Defeated Dinamo Minsk 0
|
1st Qualifying Round |
Anorthosis
|
2 - 1 |
Sheriff 2 Defeated Sliema 0
|
1st Qualifying Round |
Sheriff
|
2 - 0 |
TNS 0 Lost To Liverpool 3
|
1st Qualifying Round |
Liverpool
|
0 - 3 |
Pyunik 2 Drew With Haka 2
|
1st Qualifying Round |
Pyunik |
2 - 1 |
Kaunas 4 Defeated HB Torshaven 0
|
1st Qualifying Round |
Kaunas
|
2 - 0 |
Tirana 3 Defeated Nova Gorica 0
|
1st Qualifying Round |
Draw |
1 - 1 |
Zrinjski 0 Lost To Dudelange 4
|
1st Qualifying Round |
Zrinjski |
2 - 1 |
Shelbourne 4 Defeated Glentoran 1
|
1st Qualifying Round |
Shelbourne
|
2 - 0 |
Dinamo Kiev 2 Drew With Thun 2
|
2nd Qualifying Round |
Dinamo Kiev |
3 - 0 |
Anorthosis 3 Defeated Trabzonspor 1
|
2nd Qualifying Round |
Trabzonspor |
1 - 2 |
Anderlecht 5 Defeated Neftchi 0
|
2nd Qualifying Round |
Anderlecht
|
3 - 0 |
Valerenga 1 Defeated Haka 0
|
2nd Qualifying Round |
Valerenga
|
2 - 1 |
Dinamo Tbilisi 0 Lost To Brondby 2
|
2nd Qualifying Round |
Brondby
|
1 - 2 |
Kaunas 1 Lost To Liverpool 3
|
2nd Qualifying Round |
Liverpool
|
0 - 3 |
Dudelange 1 Lost To Rapid Vienna 6
|
2nd Qualifying Round |
Rapid Vienna
|
1 - 2 |
Partizan Belgrade 1 Defeated Sheriff 0
|
2nd Qualifying Round |
Partizan Belgrade
|
2 - 0 |
Malmo FF 3 Defeated Maccabi Haifa 2
|
2nd Qualifying Round |
Malmo FF
|
2 - 1 |
Artmedia 5 Defeated Celtic 0
|
2nd Qualifying Round |
Celtic |
0 - 2 |
Rabotnicki 1 Drew With Lokomotiv Moscow 1
|
2nd Qualifying Round |
Lokomotiv Moscow |
0 - 2 |
Shelbourne 0 Drew With Steaua Bucarest 0
|
2nd Qualifying Round |
Steaua Bucarest |
1 - 2 |
Tirana 0 Lost To CSKA Sofia 2
|
2nd Qualifying Round |
CSKA Sofia
|
1 - 2 |
Debrecen Epona 3 Defeated Hajduk Split 0
|
2nd Qualifying Round |
Debrecen Epona
|
2 - 1 |
Liverpool 2 Defeated Kaunas 0
|
2nd Qualifying Round |
Liverpool
|
3 - 0 |
Celtic 4 Defeated Artmedia 0
|
2nd Qualifying Round |
Celtic
|
2 - 1 |
Neftchi 1 Defeated Anderlecht 0
|
2nd Qualifying Round |
Anderlecht |
0 - 2 |
Haka 1 Lost To Valerenga 4
|
2nd Qualifying Round |
Draw |
1 - 1 |
Maccabi Haifa 2 Drew With Malmo FF 2
|
2nd Qualifying Round |
Draw
|
1 - 1 |
Lokomotiv Moscow 2 Defeated Rabotnicki 0
|
2nd Qualifying Round |
Lokomotiv Moscow
|
2 - 0 |
Trabzonspor 1 Defeated Anorthosis 0
|
2nd Qualifying Round |
Trabzonspor
|
2 - 1 |
Sheriff 0 Lost To Partizan Belgrade 1
|
2nd Qualifying Round |
Partizan Belgrade
|
1 - 2 |
Steaua Bucarest 4 Defeated Shelbourne 1
|
2nd Qualifying Round |
Steaua Bucarest
|
2 - 1 |
Brondby 3 Defeated Dinamo Tbilisi 1
|
2nd Qualifying Round |
Brondby
|
2 - 0 |
Thun 1 Defeated Dinamo Kiev 0
|
2nd Qualifying Round |
Dinamo Kiev |
1 - 2 |
Rapid Vienna 3 Defeated Dudelange 2
|
2nd Qualifying Round |
Rapid Vienna
|
3 - 0 |
Hajduk Split 0 Lost To Debrecen Epona 5
|
2nd Qualifying Round |
Hajduk Split |
2 - 1 |
CSKA Sofia 2 Defeated Tirana 0
|
2nd Qualifying Round |
CSKA Sofia
|
2 - 1 |
Anorthosis 1 Lost To Rangers 2
|
3rd Qualifying Round |
Rangers
|
1 - 2 |
Wisla Krakow 3 Defeated Panathinaikos 1
|
3rd Qualifying Round |
Panathinaikos |
1 - 2 |
Valerenga 1 Defeated Club Bruges 0
|
3rd Qualifying Round |
Valerenga
|
2 - 1 |
Man Utd 3 Defeated Debrecen Epona 0
|
3rd Qualifying Round |
Man Utd
|
3 - 0 |
Everton 1 Lost To Villarreal 2
|
3rd Qualifying Round |
Everton |
2 - 1 |
Betis 1 Defeated Monaco 0
|
3rd Qualifying Round |
Monaco |
1 - 2 |
Malmo FF 0 Lost To Thun 1
|
3rd Qualifying Round |
Malmo FF |
2 - 1 |
Brondby 2 Drew With Ajax 2
|
3rd Qualifying Round |
Ajax |
1 - 2 |
Artmedia 0 Drew With Partizan Belgrade 0
|
3rd Qualifying Round |
Partizan Belgrade |
1 - 2 |
Steaua Bucarest 1 Drew With Rosenborg 1
|
3rd Qualifying Round |
Steaua Bucarest |
2 - 1 |
Shakhtar Donetsk 0 Lost To Inter 2
|
3rd Qualifying Round |
Inter
|
1 - 2 |
Anderlecht 2 Defeated Slavia Prague 1
|
3rd Qualifying Round |
Anderlecht
|
2 - 1 |
Rapid Vienna 1 Drew With Lokomotiv Moscow 1
|
3rd Qualifying Round |
Rapid Vienna |
2 - 1 |
CSKA Sofia 1 Lost To Liverpool 3
|
3rd Qualifying Round |
Liverpool
|
1 - 2 |
Basle 2 Defeated Werder Bremen 1
|
3rd Qualifying Round |
Werder Bremen |
1 - 2 |
Sporting Lisbon 0 Lost To Udinese 1
|
3rd Qualifying Round |
Sporting Lisbon |
2 - 1 |
Lokomotiv Moscow 0 Lost To Rapid Vienna 1
|
3rd Qualifying Round |
Lokomotiv Moscow |
2 - 1 |
Partizan Belgrade 0 Drew With Artmedia 0
|
3rd Qualifying Round |
Partizan Belgrade |
2 - 0 |
Thun 3 Defeated Malmo FF 0
|
3rd Qualifying Round |
Thun
|
2 - 1 |
Monaco 2 Drew With Betis 2
|
3rd Qualifying Round |
Monaco |
2 - 1 |
Panathinaikos 4 Defeated Wisla Krakow 1
|
3rd Qualifying Round |
Panathinaikos
|
2 - 0 |
Udinese 3 Defeated Sporting Lisbon 2
|
3rd Qualifying Round |
Udinese
|
2 - 1 |
Rosenborg 3 Defeated Steaua Bucarest 2
|
3rd Qualifying Round |
Rosenborg
|
2 - 1 |
Liverpool 0 Lost To CSKA Sofia 1
|
3rd Qualifying Round |
Liverpool |
2 - 0 |
Slavia Prague 0 Lost To Anderlecht 2
|
3rd Qualifying Round |
Slavia Prague |
1 - 2 |
Club Bruges 1 Defeated Valerenga 0
|
3rd Qualifying Round |
Club Bruges
|
2 - 1 |
Debrecen Epona 0 Lost To Man Utd 3
|
3rd Qualifying Round |
Man Utd
|
0 - 2 |
Ajax 3 Defeated Brondby 1
|
3rd Qualifying Round |
Ajax
|
2 - 1 |
Rangers 2 Defeated Anorthosis 0
|
3rd Qualifying Round |
Rangers
|
2 - 1 |
Werder Bremen 3 Defeated Basle 0
|
3rd Qualifying Round |
Werder Bremen
|
2 - 1 |
Inter 1 Drew With Shakhtar Donetsk 1
|
3rd Qualifying Round |
Inter |
2 - 0 |
Villarreal 2 Defeated Everton 1
|
3rd Qualifying Round |
Villarreal
|
2 - 1 |